Sprchy v úrovni podlahy

Konstrukční deska wedi dokonale propracované řešení i v oblasti sprchových koutů.

Firma wedi jako výrobce inovativního konstrukčního systému přináší dokonale propracované řešení i v oblasti sprchových koutů. Produktová řada podlahových sprchových prvků má jméno Fundo a škála nabízených řešení je vyhoví nejrůznějším požadavkům. Společnými jmenovateli jsou dokonalá funkčnost, spolehlivost a design.

Sprcha na úrovni

Voděodolný podlahový prvek se spádem a integrovaným žlabem či bodovou vpustí.

Pro každou koupelnu

Široká škála rozměrů, tvarů i designových provedení pro různá konstrukční řešení.

Rychle a bezpečně

Systémové řešení garantuje vodotěsnost a dokonalost v detailech a šetří čas i náklady při realizaci.

Co je podlahový sprchový prvek wedi Fundo?

Plně bezbariérová obložitelná alternativa sprchové vaničky v mnoha různých provedeních i rozměrech.

Fundo je spádovaný deskový prvek na bázi konstrukční desky wedi se zabudovaným bodovým odtokem nebo liniovým žlabem, který je určen jak pro bezbariérovou instalaci v úrovni podlahy, tak i nad ní a k následnému obložení keramickou dlažbou či mozaikou. Samotný podlahový prvek je stejně jako další součástí konstrukčního systému od wedi vyroben z extrudovaného polystyrénu (XPS) opatřeného na obou stranách speciálním povrchem armovaným síťkou ze skelného vlákna. Tento povrch je stejně jako pěnové jádro voděodolný a současně slouží jako dokonalá kontaktní vrstva pro lepidlo.Pro instalaci podlahových prvků Fundo lze použít pouze firmou wedi speciálně pro tento účel vyvinuté vpusti v několika variantách.


Kde a jak použít podlahový sprchový prvek wedi Fundo?

Na betonových i dřevěných podlahách, v úrovni podlahy i nad ní, ve sprchovém koutě, ale třeba i v parní kabině.

Pro každou koupelnu existuje ten pravý podlahový prvek Fundo. Pro malou i velkou, pro novostavbu i rekonstrukci, pro betonovou i dřevěnou podlahu. Od superplochých instalací typu Fundo Plano či Plano Linea až po instalaci nad úrovní podlahy. Každý podlahový prvek Fundo navíc umožňuje do určité míry úpravu rozměrů podle situace v místě montáže, aniž byste přišli o záruku.


Proč použít podlahový sprchový prvek wedi Fundo?

Protože zaručuje 100% vodotěsnost, šetří čas při stavbě koupelny a přináší dokonalý design do posledního detailu.

Hlavní výhodou spádovaných sprchových prvků od wedi je v prvé řadě 100% vodotěsnost. Liniový žlab i bodová vpusť jsou do spádované desky integrovány již ve výrobním procesu a každý prvek následně prochází podtlakovou zkouškou těsnosti. Toto zcela eliminuje riziko případných netěsností a je proto ideálním pro vybudování sprchy v úrovni podlahy také ve dřevostavbách. Další výhodou je snadná montáž a rychlost zpracování – prvek nevyžaduje v ploše aplikaci jakékoliv další hydroizolace a po 12 hodinách od pokládky je možné jej rovnou obkládat. Rovnoměrně provedený spád, moderní design volitelných krytů žlabu i vpustí a kompletní sortiment příslušenství v podobě ukončovacích profilů pro přechod na stěny i podlahu zajistí kromě stoprocentní funkčnosti také dokonalý vizuální efekt.