Co jsou konstrukční desky

Konstrukční deska wedi je inovativní stavební materiál. Konstrukční desky jsou vodotěsné, pevné, lehké a jednoduše opracovatelné. Konstrukční systém wedi tak dokázal spojit klíčové vlastnosti do jedinečného celku s mimořádnou přidanou hodnotou.

konstrukční desky

Inovativní materiál konstrukční desky

Řezat, tvarovat, lepit - mnohotvárnost bez hranic. Vše začíná s konstrukční deskou.

konstrukční deska koupelna

Aplikace desek wedi bez omezení

Široké možnosti použití konstrukčních desek na prakticky jakémkoliv podkladu.

voděodolná konstrukční deska

Klíčové výhody konstrukční desky wedi

Vodotěsnost, pevnost, úspora času, energie i hmotnosti. Systémové řešení wedi bez kompromisů.

Co je konstrukční deska wedi?

Deska z extrudovaného polystyrénu opatřena speciálním armovaným cementovým povrchem

Konstrukční desku wedi tvoří jádro z extrudovaného polystyrénu (XPS) světle modré barvy. XPS je díky uzavřené struktuře buněk zcela nenasákavý a díky této vlastnosti je každá konstrukční deska wedi 100% vodotěsná.

Každá konstrukční deska wedi je dále na obou stranách opatřena speciálním cementovým povrchem, který je navíc armovaný síťkou ze skelného vlákna pro větší pevnost a stabilitu.

Cementový povrch tvoří současně kontaktní vrstvu pro lepidlo a z tohoto důvodu představuje deska wedi ideální nosný podklad pro keramické obklady a dlažby.


Kde a jak je možné použít konstrukční desku wedi?

Pro použití ve vlhkých prostorách v interiéru jako konstrukční a nosný materiál.

Konstrukční deska wedi je určena pro použití zejména ve vlhkých prostorách v interiéru (koupelny, bazény, wellness), kde slouží jako konstrukční a nosný materiál pro finální povrchy. Zejména keramické obklady a dlažby, mozaiky, ale i štuky atd.

Konstrukční desku charakterizuje vysoká variabilita použití: lze ji použít na podlahách, stěnách i stropech, vybudovat z ní dělící příčky, podesty či sprchové kouty, vyrobit z ní pulty pro zařizovací předměty, police, niky či opláštění vany, podomítkového WC nebo potrubních rozvodů či dokonce postavit samonosnou parní kabinu.

S konstrukční deskou vás nezastaví ani požadavek na nejrůznější zaoblené tvary. Více o možnostech a způsobech použití konstrukčních desek se dozvíte zde


Proč použít konstrukční desku wedi?

Protože práce je s deskami wedi extrémně rychlá a snadná. onstrukční desky jsou velmi lehké a přitom velice pevné. Není třeba hydroizolace - úspora času a peněz.

Protože její použití přináší klíčové výhody pro vaši realizaci:

  1. 100% voodotěsnost
  2. rychlost a snadnost zpracování
  3. nízká hmotnost
  4. bez hydroizolace
  • 100% voodotěsnost: dokonce při mechanickém poškození povrchu zůstává vodotěsnost plně zachována
  • díky této vlastnosti odpadá potřeba nanášení jakékoliv další hydroizolace; při lepení spojů mezi deskami pomocí wedi 610 vzniká i tam okamžitě voděodolný spoj - řešení, které šetří čas (oproti aplikaci tekutých hydroizolací výrazným způsobem) i peníze
  • nízká hmotnost a s ní spojená snadná manipulace: výhoda při přesunu materiálu a při montáži na hůře přístupných místech jako např. stropy
  • tepelně izolační vlastnosti a s nimi spojena úspora energie
  • rychlost a snadnost zpracování s použitím běžného nářadí