PVC krytina ve sprchovém koutě? Řešením je wedi Solso

2023-10-16 14:49:47

S rostoucí popularitou modulárních staveb kontejnerového typu se stále častěji objevuje požadavek na zástavbu bezbariérového sprchového koutu v kombinaci s celoplošnou PVC krytinou na podlaze koupelny.

Vzhledem k vlastnostem podlahových PVC krytin (zpravidla minimální schopnost rozášet bodové zatížení do plochy) zde nelze doporučit použití běžných podlahových prvků řady Fundo. Proto firma wedi nabízí nově zcela unikátní sprchový podlahový prvek wedi Solso. Jeho jádro je tvořeno vysoce zhuštěným polystyrénovým jádrem, které má vzhledem k vysoké hustotě (více než 280  kg/m3) ještě mnohonásobně vyšší pevnost v tlaku než běžné sprchové prvky Fundo z jádrem z XPS. Spádovaný sprchový prvek wedi Solso tak umožňuje pokládku jakékoliv PVC krytiny, aniž by při jejím následném užívání docházelo k sebemenší deformaci podkladu.

Samozřejmostí jako u všech konstrukčních prvků wedi je plná voděodolnost - na povrch desky není třeba aplikovat žádnou další hydroizolační vrstvu. Prvek je již z výroby vyspádovaný a je zároveň i tepelně izolační.  

K podlahovému prvku Solso je dále určena speciální systémová vpusť umožňující zahnutí okraje PVC krytiny dovnitř a zajišťující tak 100% těsnost sestavy. Celková konstrukční výška pro zabudování do úrovně podlahy činí 130 mm (podlahový prvek wedi solso 40 mm + systémová vpusť DN50 90 mm)

Podlahový prvek Solso se vyrábí ve 2 rozměrech: 900 x 900 mm a 1200 x 1200 mm (je možné jej ještě doupravit přiřezáním), vpust je vždy středová, s nerezovou mřížkou, která může být i šroubovací. 

Podlahový prvek wedi Solso tak jako jediný svého druhu umožňuje celoplošnou a nepřerušenou pokládku PVC krytiny i v prostoru sprchového koutu.

TECHNICKÝ LIST (pdf)

MONTÁŽNÍ NÁVOD pdf)

Tags: sprchový kout, PVC krytina, bezbariérová koupelna, modulární stavba, voděodolná deska